Испанският пилот на Хонда Дани Педроса спечели пол-позишън за утрешния старт от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP на пистата "Сепанг" в Малайзия.

Педроса надделя в играта на нерви с вече осигурилия си световната титла Валентино Роси на мокрото трасе в Малайзия. Испанецът завъртя най-бърза обиколка на дългото 5.5 километра трасе за 2:01.548 минути, изпреварвайки "Доктора" с 0.409 секунди.

Съотборникът на Роси - Хорхе Лоренцо, остана трети с време 2:02.171 минути, докато пилота на Дукати и световен шампион от миналата година Кейси Стоунър зае едва седмата позиция, давайки време 2:02.953 минути.

Педроса започна от първата позиция и в миналогодишния старт за Гран При на Малайзия, но финишира в крайна сметка трети. Световният шампион Валентино Роси оглавява класирането след 16-те старта от началото на сезона с 332 точки, докато Стоунър има 245 точки