Испанецът Педро - Акоста, от отбора на Ред Бул КТМ спечели състезанието за Голямата награда на Индия в Мото 2.

На правещата дебют в календара писта "Буда" в Нойда световният шампион в Мото 3 за 2021 година проведе безгрешно състезание. Той стартира от втора позиция, но не позволи в нито един момент първото му място да бъде застрашено.

Акоста измина 12-те състезателни обиколки за 22:29.844 минути и постигна втората си поредна и общо шеста победа през сезона.

Испанецът бе улеснен и от факта, че британецът Джейк Диксън (ГасГас Аспар), който потегли от първа позиция, отпадна още в третата обиколка. Така единствената му конкуренция остана Тони Арболино (Елд Марк ВДС), но италианецът така и не успя да приложи реален натиск и финишира на 3.543 секунди зад победителя.

Най-интересна бе борбата за третото място, което бе спечелено от американеца Джо Робъртс (Италтранс Рейсинг) с изоставане от 6.506 секунди. До последния завой Робъртс водеше битка със Серхио Гарсия (Понс Вегов), но испанецът допусна груба грешка и едва задържа мотора си в очертанията на пистата. Все пак Гарсия завърши четъвърти на 7.377 секунди от сънародника си Акоста и на малко повече от половин секунда пред друг свой сънародник - Мануел Гонсалес (Ямаха ВР46).

Състезанието бе стартирано на два пъти, тъй като първия път още на първия завой имаше масово падане, при което петима състезатели се озоваха на земята.

В генералното класиране след 13 от 20 проведени старта първи е Педро Акоста с 236 точки. На второ място със 197 точки е Тони Арболино, а третият Джейк Диксън остава със 146 точки и само теоретични шансове да се бори за световната титла. / БТА