И днес, както вчера зрителите край писта „Пауталия“ в Кюстендил  видяха много оспорвани и интересни състезателни маншове от програмата на 3-ия кръг на BMU European championship 2020  по СуперМото. 25 състезатели взеха участие през уикенда, които караха на идеално подготвената писта в горещото време. Радостин Михайлов  ( СК Киппен МХ Рейсинг тим, КТМ) записа нови 50 точки в актива си за генералното класиране в S3 стигайки до крайния успех в двата манша. Отново много динамично и напрегнато беше в клас OPEN където състезателите трябваше да направят по 18 обиколки . Майкъл Иванов ( МСК НСА Моторспорт, Хускварна)  триумфира като победител след двете неделни състезания, оставайки след себе си Димитър Тотев ( 40 точки,МСК БГ Пауър, КТМ) и Янко Ташев ( 36 точки, МСК Ридо Самоков, КТМ).

В този ред тримата се качиха на подиума за награждаване под аплодисментите на публиката. При малките и бъдещи шампиони на България по СуперМото в клас junior ( 65 и 85сс) Никола Николаев ( МСК ЕКО БМВ Моторад МС 77 България рейсинг тим, КТМ) показа своята класа и борбеност за първото място в класирането при SM 65 сс. Десет годишният ни талант, който живее в Испания и записва победи на Иберийския полуостров в пистовите дисциплини, накара зрителите да станат на крака в Кюстендил и да го аплодират за чудесното каране. След него на подиума се качиха Алексиан Николов ( 44 точки, МСК БГ Пауър, КТМ) и единствената участваща дама Полина Иванова ( 38 точки, СК Киппен МХ рейсинг тим,КТМ).

В SM 85 първите трима за кръга станаха Живко Иванов ( 50 точки, Елхово Рейсинг Клуб, КТМ), Никола Досев ( 44 точки, МСК НСА Моторспорт,КТМ) и Енис Байрамов ( 38 точки, СК Киппен МХ Рейсинг тим, КТМ). На стълбичката за награждаване в клас SM Senior , за да получат купи и шампанско застанаха Владислав Димитров ( СК тийм Гис, КТМ), Бисер Асенов ( МСК НСА Моторспорт, Кавазаки) и Красен Кънчев ( МСК БГ Пауър, КТМ).

За любителите на мотоциклетните спортове идният уикенд предстои поредния кръг от Републиканския ни шампионат по мотокрос в Кортен ( Община Нова Загора).