130 състезатели от четири държави (България, Румъния, Молдова и Гърция) взеха участие в завършилия трети кръг на BMU European championship и втори кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос.

Въпреки прогнозите за дъжд, над легендарното трасе Ридо в Самоков не валя през целия ден и мотополигона беше в перфектно състояние за каране във всички състезателни маншове. Идеалните условия накараха пилотите да покажат най-доброто от себе си и в двата дни на състезателния уикенд.

При най-малките машини 50 кубически сантиметра крайната победа отиде в Румъния благодарение на Андрей Сенчеа, който изпревари Никола Мутафчиев (СК Панчо рейсинг тим, КТМ) и сънародника си Стефан Стоичицу (КТМ). В този ред тримата се качиха на подиума за награждаване след двата манша.

В МХ 65 сс. двоен категоричен успех за Венцислав Тошев (СК Мото спорт Варна, КТМ). Мартин Лалев (МСК Севлиево, КТМ) и Илия Димитров (СК Киппен МХ рейсинг тим, КТМ) финишираха на втората и третата позиция.

Християн Георгиев (СК Мото спорт Варна, КТМ) победи конкуренцията в МХ 85сс. и в двата манша и заслужено се качи на първото място за награждаване. Золтан Ордог (Румъния, Ямаха) стана втори, а с третото място от Самоков си тръгна Мирослав Димитров (СК Киппен МХ рейсинг тим, Ямаха).

В МХ 2 Хакан Халми (МСК Севлиево 2004, КТМ) не даде шанс на останалите пилоти и пресече финала и в двете пробягвания със сериозен аванс пред Николай Малинов (СК Киппен МХ рейсинг тим, КТМ) и Жулиан Георгиев (СК Киппен МХ рейсинг тим, Кавазаки).

В МХ 1 Майкъл Иванов (СМК Пловдив мотор спорт, КТМ) отново беше над всички в този клас и напълно закономерно постигна третата си поредна победа от началото на сезона за BMU Европейския шампионат. Втори и трети с разменено по едно второ място в маншовете на стълбичката се наредиха Любомир Васев (СК Киппен МХ Рейсинг тим, Ямаха) и Стефан Нейчев (МСК Еър Макс рейсинг, Ямаха).

Юлиан Райчев (СК Панчо рейсинг тим, Кавазаки) завърши първи в МХ, следван от Григор Царев (Джи Ар Си Моторспорт 2020, КТМ) и Йонут Кояну (Румъния, Ямаха). При МХ Seniors крайната победа завоюва Васил Стоянов (СК киппен МХ рейсинг тим, Хонда). Станко Боянов (МСК НСА моторспорт, Каваазки) стана втори, а Захари Томов ( МСК М 6 Ямаха рейсинг тим, Хонда) е трети.

Със специални плакети бяха наградени пилотите, които се качиха на подиума в проведената М6 Ямаха Cup Juniors (класовете МХ 50, МХ 65, МХ 85 и МХ 2 juniors )

Следващият кръг от календара по мотокрос ще бъде на 5 и  6 септември в Кортен, Община Нова Загора.