Новият световен шампион по мотоциклетизъм в клас Moto3 Сандро Кортезе (Германия) с КТМ спечели състезанието за Голямата награда на Австралия.

22-годишният Кортезе преодоля трасето на пистата във Филип Айлънд за 38:20.014 минути и записа пета победа за сезона.

На второ място финишира Мигел Оливейра (Португалия) с "Хонда) за 38:22.122 минути, а трети се нареди Артър Сисис (Австралия) с КТМ с време 38:25.045 минути.

Така Оливейра записа най-доброто си класиране за сезона, а Сисис за първи път в кампанията заслужи място на подиума.

Кортезе, който си осигури титлата в Малайзия преди седмица, събра 305 точки и увеличи на 97 точки аванса си пред втория Луис Салом (Испания). Салом с "Калекс" финишира на разочароващото 15-о място. Третият в генералното класиране Маверик Винялес (Испания) с "Хонда" остана със 199 точки, след като не успя да завърши.