Николо Антонели с Хонда спечели състезанието за Голямата награда на Чехия по мотоциклетизъм в клас мото 3. 19-годишният италианец завърши с време 25:56.866 минути и спечели първа победа в кариерата си.

На второ място в 11-ия кръг на шампионата остана друг италианец, който е и съотборник на победителя в Хонда - Енеа Бастианини (25:57.018 минути).

Трети се нареди Брад Биндър от Южна Африка с КТМ. Той финишира за 25:57.242 минути.

Първи в генералното класиране седем кръга преди края на сезона е британецът Дани Кент с Хонда, който има 199 точки. В днешното състезание Кент остана на седма позиция. На второ място е Енеа Бастианини със 154 точки. Италианецът Романо Фенати от тима на КТМ е на трета позиция със 122 точки. Фенати е шести в Гран При на Чехия./БТА