Седемкратният световен шампион по мотоциклетизъм на писта Валентино Роси с Ямаха триумфира за пореден път в MotoGP. Италианецът успя да триумфира в Холандия, въпреки че стартира от 11-та позиция.

Доктора за пореден път доказа класата си, като спечели трети старт от началото на сезона.

Пилотът на Ямаха пресече финалната линия с време 42:37.149. Най-интересната част от състезанието се оказаха последните няколко обиколки, в които ексцентричният италианец започна да атакува Кейси Стоунър за призовото място. В крайна сметка Роси надделя над пилота на Дукати, който приключи състезанието на втора позиция. По този начин Роси съкрати дистанцията между двамата в генералното класиране. Водач продължава да е Кейси Стоунър, а на 21 точки след него е пилотът на Ямаха.

На трето място в състезанието финишира настоящият световен шампион в този клас Ники Хейдън с Хонда.