Марк Маркес (Испания, Репсол Хонда) отбеляза старт номер 200 в кариерата си с победа и се доближи на една ръка разстояние от титлата в Кралския клас на световния шампионат по мотоциклетизъм. Той спечели Гран при в Арагон с 4.836 секунди пред Андреа Довициозо (Италия, Дукати).

Защитаващият титлата си Маркес вече има 300 точки и води с 98 на Довициозо, който така и не успя да застраши първото му място на испанска земя. Джак Милър (Австралия, Прамак Дукати) пък остана на третото място в днешното състезание от MotoGP при 5.430 секунди пасив пасив срещу победителя.

Маверик Винялес (Испания, Ямаха) завърши на четвърто място, а в топ 10 попаднаха още Фабио Куартараро (Франция, Ямаха), Кал Кръчлоу (Великобритания, Хонда), Алейш Еспаргаро (Испания, Априля), Валентино Роси (Италия, Ямаха), Алекс Ринс (Испания, Сузуки) и Такааки Накагами (Япония, Хонда).

Маркес може да спечели четвъртата си поредна титла в Тайланд на 6-и октомври, ако завърши на първо място./БТА