Кръг от Републиканския шампионат по мотокрос ще се проведе тази неделя в Поморие. Очаква се участие в него да вземат и състезатели от Турция, Гърция и Румъния.

При най-малките пилоти от клас МХ65 в класирането води Мирослав Димитров (Марица Рейсинг Тийм, КТМ, 235 т.) , следван от Венцислав Тошев (МСК Севлиево, КТМ, 200 т.) и Дани Цанков (М6 Ямаха Рейсинг Тийм, 176 т.).

При „батковците” от клас МХ85, Християн Георгиев (Пловдив Мотор Спорт, КТМ, 240 т.) е лидер в шампионата, втората позиция е за Виктор Бориславов (Мотоспорт Варна, КТМ, 180 т.), трети се нарежда Живко Иванов (Диана Рейсинг, КТМ, 167 т.).

Жулиан Георгиев (Киппен МХ Рейсинг Тийм, Кавазаки, 223 т.) е лидер в класирането на състезателите до 18 годишна възраст в клас МХ2.

В общото класиране на всички пилоти при 250 кубиковите машини (и 125сс двутактови) без загуба в проведените досега 10 манша (пет състезания) е Майкъл Иванов (Тексим Мотор Спорт, КТМ, 250 т.). Жулиан Георгиев заема второто място при класирането на мъжете в клас МХ2 с актив от 195 точки, а трети е Алекс Димитров (Мотоспорт Варна, КТМ, 185т.) който си осигури кръг преди края на BMU Euro шампионата титлата в този клас и при мъжете и при младежите.

Клас МХ1 на шампионата не е от най-многолюдните тази година, но въпреки това ставаме свидетели на интересни надпревари при 450 кубиковите машини. Начело в класирането е Любомир Васев (Тексим Моторспорт, Ямаха, 228 т.), следван от победителя в Троян – Стефан Нейчев (Еърмакс Рейсинг, Ямаха, 201т.), а трети е Калоян Илиев (МСК Севлиево, КТМ, 196т.).

С девет спечелени манша от началото на сезона в клас МХ (23-39 годишни пилоти) лидер в класирането е Григор Царев (Джей Ар Си Моторспорт, КТМ, 225 т.), втори е пилотът от СК Велико Търново – Николай Колев (Хонда, 208 т.), а третото място е за Боян Янков (МК Орлите Добрич, Кавазаки, 190 т.).

В по-горната възрастова граница (40 плюс), клас МХ40, със спечелени десет манша до момента, Мартин Тодоров (М6 Ямаха Рейсинг Тийм, Ямаха, 250 т.) е непоклатим на лидерската си позиция. Втората позиция се заема от Атанас Петров (АИТ Рейсинг Тийм, КТМ, 183 т.), а трети е Юлиян Райчев (Панчо Рейсинг Тийм, Кавазаки, 172 т.).