На трасето в Зелен Дол, Благоевград завърши IV- ия кръг от Републиканския шампионат по мотокрос. Огромен интерен от страна на зрители на мотоциклетната надпревара беляза състезателните маншове. Още от рано сутринта десетки бяха тези, които избраха неделния ден, за да наблюдават на живо 114-те пилоти разделени в различните класове. Присъствието на над 5000 човека, разположени край трасето, накара състезателите да покажат най-доброто от себе си и своите машини. Гран При България в Благоевград беше официално открито от кмета на Община Благоевград инж. Румен Томов, председателят на Организационния комитет Румен Петков и президента на БФМ Богдан Николов.

При най-малките участници в клас МХ 50 кубически сантиметра двойна победа записа Никола Мутафчиев ( 50 точки, СК Панчо рейсинг тим, КТМ). След него и в двата манша завършиха Кристиян Андреев ( 44 точки, МСК М6 Ямаха Рейсинг тим, КТМ) и Николай Павлов ( 40 точки, МСК М6 Ямаха Рейсинг тим, Хускварна). Идентична беше ситуацията и в МХ 65сс , където първите трима финишираха един след друг и в двете състезания. Победител стана Дани Цанков ( 50 точки, МСК М6 Ямаха Рейсинг тим, Ямаха), втори и трети са Венцислав Тошев ( 44 точки, СК Мото Спорт Варна, КТМ) и Мартин Лалев ( 40 точки, МСК Севлиево, КТМ).

В МХ 85 сс Християн Георгиев ( 50 точки, СК Мото Спорт Варна, КТМ) спечели състезанието, като по едно второ място от двата манша си разделиха неговите подгластници Живко Иванов ( 42 точки, Елхово Рейсинг тим,КТМ) и Мирослав Димитров ( 42 точки, СК Киппен МХ Рейсинг тим, Ямаха) .

При МХ 2 беше много повече интересно и оспорвано. Хакан Халми ( МСК НСА Моторспорт, КТМ) стартира отлично и поведе колоната, но по средата на първия манш получи повреда на мотора и не успя да завърши. От това се възползва най-вече Жулиан Георгиев ( СК Киппен МХ Рейсинг тим, Кавазаки), който пое лидерството и не позволи на конкурентите си да го изпреварят . Във втория манш обаче Хакан кара много убедително и стигна до победата, но с общия актив от 30 точки се нареди на 5-та позиция в крайното подреждане в МХ 2 за кръга. На подиума за награждаване се качиха , Жулиан Георгиев като победител  от двата манша с 47 точки, Виктор Нейчев ( 40 точки, МСК Еър Макс Рейсинг, Ямаха) и Алекс Димитров ( 36 точки, СК Мото Спорт Варна,КТМ). Поредно много силно представяне от страна на Майкъл Иванов в МХ 1 ( 50 точки, МСК НСА Моторспорт,КТМ) видяха феновете на мотокроса в Зелен Дол. Майкъл буквално летеше по трасето с мотора си  и заслужено получаваше аплодисментите на публиката при всяко преминаване около зоните за зрители. Втори и трети финишираха Любомир Васев ( 44 точки, СК Киппен МХ Рейсинг тим, Ямаха) и Стефан Нейчев ( 38 точки, МСК Еър макс Рейсинг,Ямаха). В клас МХ,  завърналия се на пистата отново Николай Йовчев ( МСК Еър Макс Рейсинг, Хонда) показа, че класата която притежава не е останала в миналото и демонстрира отлична форма в двата манша, които ги спечели. До него на подиума се качиха Николай Колев ( 42 точки,МСК М6 Ямаха Рейсинг тим,Хонда) и Григор Царев ( 40 точки, Джи Ар Си Моторспорт 2020, КТМ). В МХ Сениор Васил Стоянов ( СК Киппен МХ Рейсинг тим, Хонда)  стана победител в двата манша. Нещо рядко срещано се получи с трима пилоти след него в крайното класиране за кръга. Атанас Петров ( АИТ рейсинг тим, КТМ), Станко Боянов ( МСК НСА Моторспорт, Кавазаки) и Янко Зоков ( АИТ Рейсинг тим, Кавазаки) събраха по 40 точки от двете състезания, като във второто пробягване доста често разменяха позициите си в челото. На подиума се качиха Стоянов, Петров и Боянов, които получиха своите купа за първо, второ и трето място от Гран При България в Благоевград 2020. Следващият кръг от Републиканския шампионат по мотокрос ще бъде на 3 и 4 октомври в Троян.