Водачът в генералното класиране при пилотите в Мото ГП Марк Маркес увеличи преднината си на върха, след като спечели дебютното състезание за Гран при на Тайланд. Испанецът успя да надвие в изключително оспорвана битка конкурента си за титлата Андреа Довициозо с Дукати и вече е много близо до това да стане шампион в най-атрактивния клас за пети път.

Марк Маркес

източник: БГНЕС

Пилотът на Хонда спечели на пистата в Бурирам с време 39 минути 55.722 секунди, само 115 хилядни от секундата по-добро от това на Довициозо, а на по-малко от 160 хилядни зад италианеца се нареди Мверик Винялес с Ямаха. 25-годишният Маркес стартира от полпозишън, но успя отново да се пребори за първото място, изпреварвайки минимално Довициозо на последния завой в състезанието. След този успех Маркес вече има 271 точки и води със 77 пред Довициозо, като до края на сезона остава четири състезания и общо 100 потенциални точки. Това означава, че испанецът може да си осигури пета титла от Мото ГП с победа в следващото състезание в Япония, което ще се проведе на 21 октомври. /БГНЕС