Започналият от петото място Марк Маркес спечели Гран При на Испания в шампионата по мотоциклетизъм в кралския клас Мото GP. Състезателят на Хонда завърши за 41:39.678 минути в 25-те обиколки на на пистата в Херес. Това е втора поредна победа за испанеца Маркес през настоящия сезон.

На втора позиция е Йоан Зарко с Ямаха, останал на 5.241 секунди зад победителя. Французинът се възползва от катастрофата на Андреа Довициозо, Дани Педроса и Хорхе Лоренсо. Тримата отпаднаха след инцидента, борейки се точно за второто място в състезанието.

Трети в Херес се нареди италианецът Андреа Яноне със Сузуки. Той е на 8.214 секунди след Марк Маркес. Валентино Роси (Италия) с Ямаха завърши на петата позиция в Гран При на Испания.

Испанският мотоциклетист Маркес, който е четирикратен световен шампион в клас Мото GP, има актив от 70 точки след изминалите четири кръга през 2018 година. На втора позиция до момента е Йоан Зарко с 58 точки.

Испанецът Маверик Винялес с Ямаха е трети за момента с 50 спечелени точки.