Испанецът Марк Маркес с Хонда спечели за четвърта поредна година състезанието за Голямата награда на Америка, което тази година е трети старт от световния шампионат MotoGP.

На пистата в столицата на Тексас - Остин, той изпревари своя сънародник Хорхе Лоренсо с Ямаха с 6.107 секунди. Трети остана италианецът Андрея Яноне с Дукати, който беше по-бавен само с 10.947 секунди.

Големият губещ в този старт беше голямата звезда и жива легенда на Moto GP Валентино Роси. Състезателят на Ямаха падна още в третата обиколка и сложи край на серията си от 24 състезания, в които се класира в Топ 5.

С тази победа Марк Маркес увеличи аванса си във временното класиране за титлата. Испанецът вече има в актива си 66 точки, следван от Хорхе Лоренсо с 45, Валентино Роси с 33 и редица други.