Хорхе Лоренсо увеличи преднината си на върха в класирането на световния шампионат по мотоциклетизъм в кралския клас MotoGP, след като спечели състезанието за Гран при на Каталуния.

Испанският пилот от тима на Ямаха и световен шампион от 2010 година спечели състезанието с време 43:07.681 минути, завършвайки с 5.003 секунди пред своя сънародник и състезател от Репсол Хонда Дани Педроса. Лоренсо се откъсна от съперника си само шест обиколки преди края, а в крайна сметка спечели трета победа от пет състезания през този сезон.

Италианецът Андреа Довициозо беше трети с мотор на Ямаха, а съотборникът на Педроса - Кейси Стоунър, завърши на четвърто място. Петото място остана за Кал Кръчлоу с Ямаха.

Лоренсо е лидер в генералното класиране с актив от 115 точки след пет от 18 състезания. Стоунър е с 95 точки, а Педроса има 85.