Испанецът Хорхе Лоренсо спечели трети старт през този сезон в Световната купа по мотоциклетизъм в клас Moto GР, след като финишира първи в старта в Индианаполис. Лоренсо, който кара за отбора на Ямаха, се възползва от сблъсъка на лидера в генералното класиране Валентино Роси и стартиралия от първа позиция Дани Педроса.

Въпреки това Педроса се качи отново на друг мотор и стартира пак, за да завърши 10-и в крайното класиране.

Лоренсо финишира с време 47:13.592 минути, а след него се нареди Алекс де Анджелис от Сан Марино с Хонда, изостанал на 9.43 секунди от победителя. Американецът Ники Хейдън от Дукати остана 3-и днес на 12.947 секунди.

Роси започна деня с аванс от 50 точки в генералното класиране пред Лоренсо, но сега тя е само 25 пет кръга преди края на сезона. Валентино Роси, който е съотборник на испанеца в Ямаха, има 212 точки. Лоренсо се нарежда след това със 187, а трети е Кейси Стоунър (Австралия) от Дукати със 150.

Италианецът Марко Симончели от отбора на Джилера спечели състезанието в клас до 250 куб.см с време 45:43.599 минути. Втори остана Хироши Аояма (Япония) с Хонда на 1.943 секунди, а трети- Алваро Баутиста (Испания) с Априлия на 4.661 секунди. В генералното класиране води Хироши Аояма със 192 точки, пред Алваро Баутиста със 176 и Симончели със 165.

Пол Еспаргаро триумфира в най-малкия клас до 125 куб.см. Испанецът, който кара с Дерби, финишира първи с 42:07.925 минути. Втори остана Брадли Смит (Великобритания) с Априлия на 0.012 секунди, а трети- Симоне Корзи (Италия) с Априлия на 0.448 секунди.

Хулиан Симон (Испания) от Априлия воде в генералното класиране със 185 точки, пред сънародника си Николас Терол от Априлия със 162. Смит е 3-и със 131,5 точки.