Испанецът Хорхе Лоренцо с Ямаха спечели в клас МотоGP на пистата "Ещорил" край столицата на Португалия Лисабон, където се провежда третият кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм.

Двукратният световен шампион при 250cc мотори и новак в МотоGP през този сезон финишира със своя мотор Ямаха за време 45:53.089 минути.

На второ място се нареди неговият сънародник Дани Педроса с Хонда. Той изостана само с 1.817 секунди от победителя.

Трети остана италианецът Валентино Роси с Ямаха, който завърши на 12.723 секунди след съотборника си Лоренцо. Челната петица се допълва от американците Колин Едуърдс и Джон Хопкинс.

В генералното класиране след този трети крък на Световния шампионат по мотоциклетизъм в клас МотоGP лидер е Хорхе Лоренцо със 61 точки, колкото има и синародникът му Дани Педроса. Трети е италианецът Валентино Роси с 47 точки. Световният шампион от миналата година Кейси Стоунър, който със своето Дукати днес завърши на шесто място, е четвърти с 40 точки. В отборното класиране лидер е Ямаха с 65 точки, следван от Хонда с 61, Дукати 40, Сузуки 27 и Кавазаки с 24.