Алекс Ринс спечели Гран При на САЩ в клас Мото GP, трети кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм. Състезателят на Сузуки завърши за 41.45:499 минути, развивайки най-висока скорост от 158.4 километра в час. Ринс постигна първа победа в своята кариера в кралския клас.

Марк Маркес катастрофира 11 обиколки преди края и прекъсна серията си от шест поредни победи на пистата в Остин, Тексас. Испанецът, който се състезава за Хонда, започна днешната надпревара като лидер в генералното класиране, но не успя да финишира и да спечели нови точки.

Маркес беше единственият мотоциклетист, печелил в Остин след откриването на пистата през 2013 година.

На втора позиция е Валентино Роси с Ямаха. Италианецът, който е седемкратен шампион, изостана на 0.46 секунди след победителя.

Трети се нареди австралиецът Джак Милър с Дукати. Той е на 8.45 секунди зад Алекс Ринс.

В генералното класиране води Андреа Довициозо (Италия) с Дукати, който има 54 точки. На второ място е Валентино Роси с три точки по-малко. Трети е Алекс Ринс с 49 точки./БТА