Лидерът в генералното класиране Кейси Стоунър ще започне от първа позиция на стартовата решетка в Гран при на Сан Марино от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP.

Австралийският пилот на Репсол Хонда, който спечели последните три състезания през сезона, подобри рекорда за обиколка на пистата „Мизано Адриатико” и спечели квалификациите с време 1:33.138 минути. С това той получи правото да стартира

за осми път през годината от първа позиция и евентуално да спечели осмия си старт за сезона.

Миналогодишният шампион Хорхе Лоренсо от заводския отбор на Ямаха ще започне от втора позиция. Испанецът изостана на 0.120 секунди от победителя в квалификациите.Третото място остана за испанеца Дани Педроса от Репсол

Хонда, а четвърти е американският пилот на заводския отбор на Ямаха - Бен Спийс.