Световният шампион в клас МотоGP Кейси Стоунър продължава закачката си с бившия първенец на планетата Валентино Роси. Австралиецът заяви, че Дани Педроса, а не Роси, ще е основният му конкурент през този сезон.

„Миналата година Валентино Роси не завърши втори, а трети. Така че би трябвало да се страхувам повече от Педроса. Във всеки случай, по-добре е да бъдеш преследван, отколкото да преследваш”, каза 22-годишният Стоунър пред „Газета дело Спорт”.

Роси, който има общо седем титли в световния шампионат по мотоциклетизъм (пет от тях в „кралския” клас), завърши по-назад от второто място в крайното класиране за пръв път след новобранския си сезон през 1996 година. „Доктора” обвини гумите „Мишлен” за това и ги смени с „Бриджстоун”.

Стоунър направи подобни коментари и по-рано тази година, но Роси отказа да се включи във войната на думи. Новият сезон стартира на 9 март с Гран При на Катар, което ще е първото нощно състезание в историята.