Испанецът Маверик Виналес спечели старта в Мото 2 за Голямата награда на Австралия от световния шампионат по мотоциклетизъм. Представителят на домакините Джак Милър пък триумфира в Мото 3. Виналес завърши 25-те обиколки на пистата във Филип Айлънд с време 39 минути, 10.419 секунди.

На 2-о място остана швейцарецът Томас Лути, който изостана на 1.329 секунди, а трети е водачът в генералното класиране Естеве Рабат с време 39:11.923 минути. Финландецът Мика Калио, съотборник на Виняес и Рабат, се класира 4-и, като по този начин водачът в серията има 41 точки преднина.

Два кръга преди края на Световния шампионат начело в генералното класиране е Рабат с 310 точки, пред Калио с 269. Трети е победителят от днес с 249.

В по-малкия клас Мото 3 Джак Милър взе пистата да 37:25.209 минути, следван от Алекс Маркес (Испания) с 37:25.238. 3-и и 4-и са други двама испанци- състезателите на Хонда Алекс Ринс и Ефрен Васкес, които изостанаха съответно на 0.032 и на 0.042 секунди от победителя.

В генералното класиране води Алекс Маркес, по-малкия брат на Марк Маркес, с 251 точки. С 20 по-малко е победителя от днес Джак Милър, а трети се нарежда за момента Алекс Ринс с 210./БТА