Испанецът Хорхе Мартин с Pramac Racing Ducati спечели първата си победа в клас MotoGP, след като завърши на първото място в Гран при на Щирия. Състезанието пък бе спряно временно заради запалил се мотоциклет.

Мартин спечели директен дуел срещу световния шампион Жоан Мир и завърши с 1.548 секунди преднина. Така испанецът спечели първата победа за Pramac Racing в дебютния си сезон в MotoGP.

Лидерът в генералното класиране Фабио Куартараро с Monster Energy Yamaha пък завърши на третото място. Той има 172 точки, а Йоан Зарко е със 132 след шестото си място в Австрия. Трети е Мир със 121.

Състезанието за Гран при на Щирия бе спряно временно с червен флаг в третата обиколка след падане на Дани Педроса на изхода на завой №3. Неговият мотор бе ударен от Лоренцо Савадори и се запали, което предизвика пауза за около 30 минути.

Педроса се измъкна невредим от инцидента, а Савадори получи разрешение от медицинските служители край трасето за завръщане.