Йоан Зарко спечели първата си победа за сезон 2016 на световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Moto2, въпреки че срещна сериозни затруднения в състезанието в неделя следобед.

Френският пилот на Ajo Motorsport обаче се справи с конкуренцията на Сам Лоус и Йонас Фолгер на мокрото трасе в Гран при на Аржентина.

Зарко финишира с време 40:57.806 минути, изпреварвайки с 1.347 секунди финиширали на второ място британец Лоус. Втората поредна победа в Аржентина пък изкачи французина на първо място в генералното класиране за първи път от състезанието в Малайзия през 2015 година.

Хайрул Пави първа победа в кариерата си в едва третия си старт в клас Мото3. Пилотът на Хонда Азия стана и първият малайзиец с пълен успех в световния шампионат, след като спечели с 26.170 секунди разлика срещу испанеца Хорхе Наваро. /БТА