Хорхе Лоренсо (Испания) с Ямаха спечели състезанието в клас MotoGP за Гран При на Великобритания на писта Силвърстоун, пети кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм.

23-годишният испанец стартира от първа позиция и не допусна да бъде изпреварен до края на надпреварата. Лоренсо финишира първи за 41:34,093 минути, изминавайки 118,04-те километра със средна скорост 170,380 км/ч.

Испанецът записа трета победа за сезона, а негови подгласници станаха Андреа Довициозо (Италия) с Хонда на 6,743 секунди и Бен Шпийс (САЩ) с Ямаха на 7,097 секунди.

Лоренсо увеличи аванса си на върха в генералното класиране. Испанският мотоциклетист вече има 115 точки, с 37 точки повече от втория Довициозо с Хонда и с 42 точки повече от сънародника си Дани Педроса също с Хонда.

Както е известно световният шампион Валентино Роси (Италия) с Ямаха отсъства поради контузия.