Испанецът Хорхе Лоренсо спечели старта в клас Мото GP за Голямата награда на Чехия по мотоциклетизъм след люта битка със съотборника си в Ямаха Валентино Роси (Италия).

Испанецът завърши 22-те обиколки с дължина на трасето 5403 метра с време 42 минути, 53.042 секунди за своята 38-а победа в този клас изобщо.

С чудесен старт от пол-позишъл Лоренсо взе лидерската позиция от самото начало, следван от защитаващия титлата си Марк Маркес, който до последно се бореше с Роси за 2-ата позиция и в крайна сметка удържа.

Маркес финишира на 2-о място, изоставайки на 4,462 секунди. Роси, който се класира на 3-а позиция днес, на 10.397 секунди от победителя.

Двамата обаче остават начело в генералното класиране с 211 точки седем старта преди края на първенството. Маркес е трети в генералното класиране със 159 точки./БТА