Испанецът Хорхе Лоренсо отпразнува днес втората си поредна победа през сезона в Мото GP, след като изпревари съотборника си и ветеран в мотоциклетния спорт Валентино Роси. Лоренсо е първи в Гран При на Франция на пистата Льо Ман с време 43 минути, 44.143 секунди.

Роси завърши 2-и на 3,820 секунди. Италианецът Андреа Довициозо е трети със своя Дукати. Световният шампион Марк Маркес с Хонда остана едва на 4-о място, въпреки че стартира от първа позиция след най-доброто време във вчерашните квалификации.

Италианската звезда остава на върха в генералното класиране с аванс от 15 точки пред Лоренсо. Роси има 102 точки, Лоренсо е с 87, а Андреа Довициозо с 83. Маркес е на 4-о място с 69 точки.

Съотборникът на Маркес- испанецът Дани Педроса, остана на последно място и не успя да направи силно завръщане на пистата. Той пропусна три старта заради операция на ръката. Днес той падна във втората обиколка, след това се върна на пистата, но приключи чак 16-и./БТА