Представителят на домакините Хорхе Лоренсо с Ямаха спечели състезанието за Голямата награда на Арагон в Световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP.

Лоренсо водеше от началото до края на надпреварата и финишира за 41:44.933 минути.
След успеха испанецът се доближи само на 14 точки до лидера в генералното класиране Валентино Роси (Италия) с Ямаха, който днес остана трети.

Лоренсо стартира от втора позиция в стартовата решетка, но веднага изпревари водача Марк Маркес и финишира на 2.683 секунди преди втория Дани Педроса (Испания) с Хонда.
Валентино Роси остана трети на 2,773 секунди след победителя.

Защитаващият титлата си от последните два сезона Марк Маркес (Испания) с Хонда спечели вчера квалификацията за място, но днес напусна надпреварата още във втората обиколка след падане.

Андреа Яноне (Италия) с Ямаха, който участва в състезанието с травма на рамото, завърши четвърти на 7,858 секунди зад Лоренсо.

Четири кръга преди края на сезона Валентино Роси е начело в генералното класирането с 263 точки, а Лоренсо има 249 точки. Трети е Марк Маркес със 184 точки.