Изключителен успех записа Хакан Халми (КТМ) на Европейския шампионат по СуперМото, който завърши на летищен комплекс „Долна Митрополия”, Плевен. Българинът събра 200 точки от целия сезон и триумфира на първото място в генералното класиране.

В днешните два състезателни манша Халми записа победа в 1-ия и второ място във 2-ия, с което си заслужи европейската титла, както и Купата за №1 в Източноевропейския шампионат в класа.

В клас OPEN на ИЕШ на СуперМото стана Александър Георгиев (КТМ), който безапелационно победи и в двата манша. Георгиев приключи сезона с 200 точки като лидер в крайното класиране, а след него останаха Янко Ташев (177 точки, Хонда) и Влад Неага (Румъния, 120 т.КТМ).

При SM 65/85сс. Европейски шампион на СуперМото стана Дениз Ончу (Турция, 191 точки,КТМ), пред неговия брат Кан Ончу с 185т., а с бронзовото отличие завърши Димитър Петров (КТМ).

Зрителите дошли в неделния ден в Долна Митрополия станаха свидетели на изключителни стартове от Източноевропейския шампионат на писта, където пилотите от България зарадваха феновете на мотоциклетния спорт.

В SP 125сс. шампион за 2015 година с общ сбор от 130 точки стана Милен Георгиев (Априля), който спечели днешното състезание, пред Жулиета Ленкова (114т,Априля) и Християн Бузалковски (Македония, 88т.,КТМ)

Във Formula 600 сс. титлата в ИЕШ също е притежание на български пилот. Павел Драганов(Кавазаки), остана втори в състезанието след Емил Андреев (Кавазаки), но Драганов събра от сезона 100 точки и е шампион. Втори в крайното класиране е Емил Андреев със 75 точки, а трети Предраг Изидорович (Сърбия, 67 т., Ямаха).

При F1000сс. Красимир Михайлов (БМВ) също стана Източноевропейски шампион след като събра 106 точки. Втори в подреждането за сезона със 97 точки и победа в днешното състезание е Михаил Атанасов (Сузуки), а трети за 2015 година в класа е Красимир Попов (Ямаха, 91 точки).

За Републиканския шампионат обаче при F1000сс победител е Михаил Атанасов (Сузуки) със 86 точки, следван от Красимир Михайлов (81т,БМВ) и Красимир Попов (78т,Ямаха)

Шампион на SuperSport600cc на Балканите със сбор от 135 точки финишира Йонел Паскота (Ямаха), втори за сезона е Бойко Божинов (Ямаха)с 91 точки,  а трети Светлин Иванов с 65 точки.

Невероятно състезание се получи сред Топ пилотите в SuperBike. Победата спечели Мартин Чой (БМВ), който поведе колоната от старта и не изпусна водачеството до финала. Втори финишира Ангел Караньотов (Кавазаки), а трети Красен Кънчев (БМВ).

За генералното класиране за Източноевропейския шампионат победител е Красен Кънчев със 108 точки, пред Майкъл Чой - 104 точки, а трети за ИЕШ е Ангел Караньотов със спечелени 98 точки от сезона.

За Републиканското първенство обаче ситуацията в класирането е доста различна. Шампион на България е дебютанта през този сезон при пистовите мотори Ангел Караньотов с 85 точки, пред Чой с 82т. и Красен Кънчев с 81 точки.

Благодарение на първите места на родните пилоти България стана и шампион на Източна Европа по СуперМото и в класовете SP125,F600,F1000,SuperSport ,SuperBike.

В днешните Европейски финали по СуперМото и мотоциклетизъм на писта участваха 95 пилота от 6 държави (Сърбия, Македония, Турция, Румъния, Гърция и България).