Пилотът на Дукати Франческо Баная ще стартира от полпозишън в надпреварата за Голямата награда на Нидерландия в Moto GP. Състезанието от 11-ия кръг на шампионата е днес от 15:00 часа и ще може да го проследите на живо по MAX Sport 2.

25-годишният Баная спечели правото да стартира от първа позиция на стартовата решетка, след като записа резултат от 1:31:504 и по този начин изпревари настоящия световен шампион Фабио Куартараро с Ямаха, който завъртя най-бързата си обиколка за 1:31:620.

Трети се нареди Джордж Мартин от Прамак с 1:31:708, а четвърти остана Марко Безечи. Топ 10 допълниха още Алейш Еспергаро, Джак Милър, Йохан Зарко, Мигел Оливейра, Алекс Ринс и Брад Биндър.

В генералното класиране към момента води Фабио Куартараро със 172 точки, а втори е Алейш Еспергаро със 138 пункта. Трети върви Йохан Зарко със 111, четвърти Енеа Бастиани със 100, а пети е Брад Биндър с 82 точки. Баная пък е шести с пункт по-малко.