Андреа Довициозо (Италия, Дукати) спечели първото състезание за сезона в клас MotoGP от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като завърши с 0.023 секунди преднина пред Марк Маркес (Испания, Хонда).

Довициозо се откъсна на първото място късно в състезанието за Гран при на Катар, след като оформи впечатляващ дуел с Маркес. Италианският пилот на Дукати пое лидерската позиция в първия завой на последната обиколка и в крайна сметка финишира начело с време 42:36.902 минути и едва 0.023 секунди пред испанеца. Зад тях Кал Кръчлоу (Великобритания, Хонда) изпревари Алекс Ринс (Испания, Сузуки) и Валентино Роси (Италия, Ямаха), като първите пет мотора видяха карирания флаг общо през 0.6 секунди.

Хорхе Лоренсо (Испания, Хонда) завърши Гран при на Катар едва на 13-о място, а вторият пилот на заводския тим на Ямаха - Маверик Винялес, остана на седмата позиция.