Въпреки страховитата буря, която прекъсна квалификациите за място по време на Гран При Левски по мотокрос, те завършиха успешно на трасето в с. Козар Белене.

В средата на сериите, небето почерня и излезе силен вятър придружен с дъжд, който накара организаторите от БФМотоциклетизъм да приберат пилотите за 30-ина минути.
Когато всичко отмина състезателите успяха да довършат квалификациите, а в МХ се състоя по програма и първия манш. 104 пилоти от България, Румъния и Гърция се включиха във 2-ия кръг на Републиканския ни шампионат.

От северната ни съседка пристигнаха рекорден брой състезатели - 21, имайки предвид не далечното разстояние на с.Козар Белене до Дунав мост (около 100 км).

При най-малките в клас 65сс. Мариус Поповици (Румъния, КТМ) спечели правото да избере първи мястото си на стартовата бариера, след като направи обиколка от 2.13.4 минути и беше най-бърз. Втори се класира Виктор Бориславов (Мото спорт Варна, КТМ) с 2.18.5, а с трето време от квалификаците се нареди отново румънец Золтан Ордог с КТМ -2.19.7 минути.

В МХ 85сс. Николай Малинов (МСК Севлиево, Кавазаки) кара отлично, както в свободните тренировки, така  и в серията за позиция на бариерата преди утрешните два манша.
Малинов затвори една обиколка за 2.07.6 минути, а втория след него Антонис Сагмалис (Гърция, КТМ) остана на 3.47 секунди от квалификацията. С трето време завърши Димитър Грозданов (МХ Рейсинг Симитли, КТМ) – 2.13.4 минути.

В класа с най-много участника МХ на старт застанаха 36 пилота, като победителя в квалификацията Мартин Тодоров (Еър макс рейсинг, Ямаха) спечели първия състезателен манш финиширайки за 21.14.462 минути и правейки 10 обиколки. Шампионът от миналата година Тодоров остави на 17.5 секунди зад него Юлиян Райчев (МСК Панчо рейсинг тийм, Кавазаки), а трети се класира Веселин Малинов (МСК Севлиево, Кавазаки),чийто син беше най-бърз при 85 кубиковите машини.

Адриан Радута (Румъния, Ямаха) спечели квалификацията в МХ1 правейки най-бърза обиколка - 1.54.8. С второ време завърши Денислав Ангелов (МСК Бяла рейсинг, Ямаха) 1.58.5, а трети остана Шевки Шевкиев (СМК, Сузуки) с 1.59.7 минути.

В отсъствието на Майкъл Иванов и Иван Петров, които карат в 8-ия кръг на Световния шампионат по мотокрос в Италия, днес на трасето в с.Козар Белене без проблеми Хакан Халми (МСК Севлиево, КТМ) спечели квалификационната серия с най-бърза обиколка 1.55.5минути. На 2.1 секунди зад него се нареди Георги Георгиев (Текстил Рейсинг, Сузуки), трети с време от 1.58.6 минути е Кристиян Ангелов (НСА Моторспорт, Ямаха).
Трасето на с.Козар Белене е с дължина от 1.663 км.

Утре / неделя/ от 10.30 часа е официалното откриване на Гран При Левски, след него са и състезателните маншове в различните класове.