Денис Фоджа спечели Гран при на Чехия на пистата в Бърно, четвърти кръг от шампионата по мотоциклетизъм в клас Мото3. Италианският състезател на Хонда измина 18 обиколки на пистата, дълга 5.40 километра, за 39:06.370 минути.

Това е дебютен успех за 19-годишния Фоджа. На втора позиция, на 0.205 секунди, остана испанецът Алберт Аренас с КТМ, а трети се нареди японецът Аи Огура. Мотоциклетистът на Хонда е на 0.251 секунди зад Фоджа.

В генералното класиране след четири кръга води Алберт Аренас със 70 точки, преди Аи Огура, който има 52 точки. Трети до момента е британецът Джон Макфий (51 точки). В клас Мото2 в Чехия спечели Енеа Бастианини. Италианският състезател на Калекс е първи след 19 обиколки и 39:13.926 минути. 22-годишният Бастианини спечели за втори пореден път през сезона и за общо пети в своята кариера

Втори остана Сам Лоуъс с Калекс. Британецът финишира 0.423 секунди след победителя, а трети се нареди американецът Джо Робъртс с Калекс. Енеа Бастианини води в генералното класиране със 73 точки, пред своя сънародник Лука Марини, който има 58 точки. Трети за момента е японецът Тецута Нагашима с 55 точки.