Испанецът Дани Педроса с Хонда записа четвърта победа за сезона, след като спечели състезанието за Голямата награда на Арагон, 14-и кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в кралския клас Moto GP.

Педроса бе най-бърз на пистата Моторленд и съкрати преднината на сънародника си и лидер в генералното класиране Хорхе Лоренсо с Ямаха, който остана втори в Арагон. Лоренсо стартира от полпозишън и водеше уверено в първите обиколки, но бе изпреварен от Педроса 17 обиколки преди края на състезанието.

Педроса финишира първи с време 42:10,444 минути, а Лоренсо остана втори на 6,472 секунди.

Трети е италианецът Андреа Довициозо с Ямаха на 11,047 секунди след победителя.

В генералното класиране Хорхе Лоренсо остава начело с 290 точки, но преднината му пред Дани Педроса вече е намалена на 33 точки. Кейси Стоунър (Австралия) с Хонда е трети със 186 точки.