Британецът Кал Крачлоу с "Хонда" записа първа победа в кариерата си в МотоGP на световния световния шампионат по мотоциклетизъм. 30-годишният Крачлоу беше най-бърз в надпреварата за Гран при на Чехия в Бърно с време 47:44.290 минути.

Втори за 47:51.588 минути завърши Валентино Роси (Италия) с "Ямаха", а трети за 47:53.877 минути финишира лидерът в генералното класиране са сезона Марк Маркес (Испания) с "Хонда". Маркес остана начело в подреждането след 11 състезания със 197 точки, след като за девети път заслужи място на подиума в кампанията.

Роси се изкачи на второ място със 144 точки, а световният шампион от миналия сезон Хорхе Лоренсо (Испания) вече е трети със 138 точки, след като се нареди едва 17-и в Бърно и не увеличи актива си.