Белгиецът Ливио Лоа с "Хонда" постигна първа победа в кариерата си в клас Мото3 на световния шампионат по мотоциклетизъм. 18-годишният Лоа изненадващо триумфира в Гран при на Индианаполис с време 40:50,747 минута.

Белгиецът беше най-бърз под проливния дъжд в САЩ и записа първо класиране на подиума.

Джон МакФий (Великобритания) с "Хонда" се нареди втори на 38,860 секунди, а Филип Йотл от Германия с КТМ финишира трети на 57,781 секунди.

Лидерът в генералното класиране Дани Кент (Великобритания) с "Хонда" завърши едва 21-и на обиколка зад победителя.

Кент остава на върха в подреждането с 10 от 18 състезания с актив от 190 точки, пред Енеа Бастианини (Италия) със 134 точки и Романо Фенати (Италия) с КТМ със 112 точки./БТА