Испанецът Алваро Баутиста с Априлия победи при 250cc мотори на състезанието в Ещорил (Португалия), където се провежда третият кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм.

Баутиста финишира с време 44:34.257 минути. След него на второ място остана италианецът Марко Симончели с Гилера, който изостана на 7.050 секунди от победителя.

Трети се нареди финландецът Мика Калио с КТМ, който завърши на 7.063 секунди след Баутиста. Челната петица в Ещорил бе допълнена от Люти с Априлия и Аояма с КТМ.

В генералното класиране след този трети кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм при 250cc мотори води Мика Калио с 57 точки, следван от итралианецътр Матея Пасини с 45 и испанецът Барбера с 39. При отборите лидер в Априлия със 70 точки. Следват отборите на КТМ с 57 точки, Хонда с 37 и Гилера с 36.