Франческо Баная с Дукати записа втора поредна победа в Moto GP след триумф в Гран при на Сан Марино. Италианецът започна надпреварата на „Мизано“ от първата позиция и се изстреля в челото още от самото начало, като неговият аванс в един момент достигна цели три секунди. Втората половина на състезанието обаче бе доста сложно за Баная заради загубата на ресурс в задния слик и по-високото темпо на Фабио Куаратараро с Ямаха, който в определени моменти бе с по половин секунда на обиколка по-бърз. Все пак времето на французина не стигна и той трябваше да се задоволи с втората позиция. Трети остана световният шампион в Moto2 за 2020 Енеа Бастинини. Италианецът стартира 12-и, но още в първите шест тура се добра до четвъртото място, след което с лекота настигна и изпревари Джак Милър в спора за подиума. Той обаче нямаше времето, а и темпото да застигне лидерите, но си тръгва доволен от „Мизано“ след своя първи подиум в Кралския клас.

Четвърти финала пресече Марк Маркес с Хонда, а пети остана Милър, който започна добре, но след една грешка в осмия тур загуби темпо и се смъкна в подреждането.

До края на сезона остават 4 старта, а преднината на Куартараро на върха е само 48 точки.