Алекс Ринс (Испания, Team SUZUKI ECSTAR) спечели Гран при на Арагон в клас MotoGP на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта пред Алекс Маркес (Испания, Repsol Honda Team), докато Фабио Куартараро (Франция, Petronas Yamaha SRT) завърши едва 18-и и Хоан Мир (Испания, Team SUZUKI ECSTAR) оглави генералното класиране.

Куартараро започна кръга с 10 точки пред Мир, но най-лошият му резултат за сезона го остави на шест зад испанеца. Водещата четворка пък е скупчена само в рамките на 15 точки.

Ринс излезе на първото място в последния завой на осмата обиколка, изпреварвайки Маверик Винялес (Испания, Monster Energy Yamaha MotoGP). Преднината на пилота на Сузуки падна само до 6 десети от секундата в 15-та обиколка, но атаките на Мир така и не доведоха до изпреварване. Той дори отстъпи позиция на Маркес в 19-та обиколка и пилотът на Хонда спечели втори пореден подиум.

Ринс спечели с 0.263 пред Маркес и с 2.644 срещу Мир.