Gresini Racing продължиха договора си с "Дукати" за следващите два сезона, а испанецът Алекс Маркес ще продължи да бъде пилот на тима и през 2024 година, съобщи италианският отбор от MotoGP.

Алекс Маркеш, по-малкият брат на шесткратния шампион в кралския клас Марк, спечели спринтовата надпревара за Голямата награда на Великобритания на пистата "Силвърстоун" миналата събота, което е първата му победа в MotoGP.

Шампионът в Moto2 за 2019 година също има подиум с Gresini Racing този сезон - негов първи, откакто премина от "Хонда". Испанецът финишира трети в Гран При на Аржентина, след като стартира от първа позиция.

"Резултатите говорят сами за себе си и за нас беше логична стъпката да продължим заедно и да вдигнем още летвата", каза шефът на Gresini Надя Падовани Гресини в изявление.

"Да продължим заедно през следващия сезон е от основно значение, за да продължим да се развиваме с този мотор. С този отбор всичко ще бъде по-лесно", добави Алекс Маркес./БТА