Педро Акоста (Испания, Red Bull KTM Ajo) оглави класирането в първата обиколка и спечели с лекота Гран при на Италия от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, клас Moto2.

Акоста водеше във всички 19 обиколки и отстъпи само за миг на старта срещу Сам Лоус (Великобритания, Elf Marc VDS Racing Team), който обаче отпадна още в първата обиколка. Така испанският пилот на КТМ Ajo завърши със солидните 6.194 секунди пред най-близкия си преследвач Тони Арболино (Италия, Elf Marc VDS Racing Team).

Трети се класира Джейк Диксън (Великобритания, Autosolar GASGAS Aspar M2) с пасив 8.582 секунди от победителя.

Арболино все още е лидер в класирането при пилотите, след като добави 20 точки към актива си и вече има 119. Акоста съкрати пет точки от пасива си и в момента изостава с 20 от италианеца.

Алонсо Лопес (Испания, MB Conveyors SpeedUp) е на трето място със 71 точки преди Гран при на Германия през следващия уикенд./БТА