101 състезатели от България, Румъния, Турция, Македония, Гърция и Кипър караха днес на идеално подготвеното трасе „Ридо” в Самоков в свободните тренировки, квалификациите и първия манш в МХ и МХ 40 от програмата на BMU Европейски шампионат по мотокрос.

Състезанието е 4-и кръг от календара за 2019-та година. Прекрасното време събра стотици зрители около мотополигона, които изгледаха на живо събитията през съботния ден на трасето.

С най-добри времена от квалификациите преди утрешните състезателни маншове:

Клас МХ 65 – Мирослав Димитров (КТМ, Марица рейсинг тим - 2:29.653 минути

Клас МХ 85 – Мариус Поповичи (Ямаха, Румъния) - 2:10.409 минути

Клас МХ1 – Георги Гочев (КТМ, МСК Девня Марцианопол) - 2:01.226 минути

Клас МХ2 – Майкъл Иванов (КТМ, Тексим моторспорт) – 1:55.956 минути

Двата класа МХ и МХ 40 караха по традиция заедно 15 минути + 2 допълнителни обиколки. Победителят от квалификацията Мартин Тодоров (Ямаха, М6 Ямаха рейсинг тим, 2:06.686 минути) стартира отлично и поведе колоната от 39 пилоти.

През цялото време плътно зад него караше Юлиан Райчев ( Кавазаки, Панчо рейсинг тим), а трети се движеше до финала Григор Царев (КТМ, Джей Ар Си Моторспорт).

След показването на карирания флаг, класирането от първия манш се получи следното: Победа за Мартин Тодоров в МХ 40, втори Юлиан Райчев, а трети Йонут Кояну ( Ямаха, Румъния). При МХ първо място за Царев, на втората позиция от манша е Маринос Цангарас ( КТМ, Кипър). Трети се нареди Велик Кличуров ( Кавазаки, МСК Калабак 1969).

Утре (неделя) от 10:30 часа е официалното откриване на Гран При България на мотополигон „Ридо”, Самоков, а след него са и всички състезателни маншове.