Заместник-председателят на БФТ Христо Георгиев спечели надпреварата на писта Дракон в общото класиране и в класацията по класове.

След като водеше в класиранията в първото издание на Купа Дракон 2018, Георгиев безапелационно грабна победата и във втория кръг.

Вицепрезидентът на родната федерация по олимпийско таекуондо, освен по бойните е запален и по автомобилните спортове.

Христо Георгиев се състезава със своята Subaru Impreza STI 2000 куб., в клас на модифицирани над 3000 куб.

Този уикенд се проведе вторият кръг от ежегодната автомобилна надпревара, а Георгиев спечели първото място, сред 75 участници. Купа Дракон се провежда в пет кръга на сезон в дисциплините „най-добро време“ и „спринт“.

Другият автомобилен шампионат в който Георгиев, редовно участва е Time Attack България, където отново е в челните места, втори в класа и генерално класиране.

Определено и този спорт се отдава на Христо, който е основна част от ръководството на БФТ, а успехът му на пистата е неуспорим, както и челните места в класацията на автомобилното състезание.