Тримата гръцки състезатели, които се пуснаха във втория кръг от Националния ендуро шампионат край Добринище, не стартираха в ендуро кроса през втория ден, тъй като състезанието им се е сторило прекалено тежко.

През първия ден пилотите трябваше да изминат три обиколки по 55 километра след природата с времеви отсечки. По тях Арис Арамантидис (KTM 250), Константинос Димантидис (KTM 300) и Полихронис Тасхомидис (KTM 300) успяха да вземат точки, но трасето очевидно се е оказало свръх възможностите им. Mиналата година пък стартът в Добринище беше спечелен точно от гръцки пилот – Янис Павлидис.

Тази година първи стана Мартин Иванов („Луда работа”, KTM 450). Той поведе след първия ден, даде най-добър резултат и на специално подготвеното трасе за ендуро кроса и взе първото място в крайното класиране с общо 40 точки. Втори, както и във вчерашния ден, е съотборникът му Николай Мартинов-Сървайвъра (BMW 450) с общо 34 точки, а трети излезе Станислав Стоянов (MG Racing, Yamaha 450) с 30 точки.

Австралиецът Джейкъб Ейбливън (Husaberg 300), който се движеше в челната група през вчерашния ден, направи нелошо класиране и на ендуро кроса и в крайна сметка зае шестото място в крайното класиране за кръга. Преди него освен тримата призьори са съотборниците в MG Racing Михаил Митов (Honda CRF 250) с 26 точки и Петър Кацаров (KTM 530 EXC) с 21 точки.

Многократният национален шампион Георги Тодоров-Кокера (Луда работа, КТМ 450) имаше сериозни проблеми вчера, когато затъна при пресичане на дълбока река, но въпреки това не се отказа и постигна класиране и в ендуро кроса. Тодоров се нареди на осмо място в класирането с общо 14 точки.