Петър Петров спечели четири точки и завърши на 20-о място в Гран при на Германия от световния шампионат по мотокрос. С това българският пилот на Редмото Хонда продължи серията си от точки във всеки един кръг през сезона, който продължава след две седмици във Великобритания.

Петров не завърши първия манш заради технически проблем, а във втория финишира на 17-о място и метри преди финала беше затворен с една обиколка от Джефри Херлингс. Холандският пилот на Ред Бул КТМ спечели и двете състезания пред Тим Гайзер и Готие Полен, като във второто завърши с цели 28.620 секунди преди словенеца от Хонда.

Световният шампион Антонио Кайроли завърши Гран при на Германия на шесто място и Херлингс увеличи преднината си в класирането срещу италианеца и негов съотборник в КТМ на 48 точки. Трети е Клемен Десал от Кавазаки.