Великобритания ще има пет пилоти - повече от всяка друга нация, които ще участват в дебютното издание с 18 жени на W Series.

Джейми Чадуик, Есми Хоуки, Джесика Хоукинс, Сара Мур и Алис Пауъл си осигуриха участие за шампионата в шест кръга, който ще започне на германската писта „Хокенхайм“ на 3 май. Победителят в състезанието ще си тръгне с чек за 500 000 долара, а наградният фонд ще достигне до 18-о място. Финалът ще се проведе на „Брандс Хеч“ през август.

18-те жени, плюс четири резерви, бяха избрани от списък с 28 състезателки, които бяха определени от времената им в квалификациите на пистата „Алмерия“ в южна Испания след предишни тестове в Австрия. Състезателки от 13 националности ще участват, карайки болиди Tatuus F-318 Formula Three в първото изцяло женско автомобилно състезание. Първите 12 от състезателките бяха определени на сутринта в последния ден от тестовете

"Изборът на състезателки бе по-труден, отколкото си мислехме първоначално заради изключително близките им времена", коментира съветникът на Борда на W Series и бивш пилот от Формула 1 Дейвид Култард.

Повече от 100 жени се кандидатираха за състезанието, което ще им помогне да се изкачат отново по автомобилната стълбица и да се състезават отново във Формула 1 за първи път от 1976 година насам.

20-годишната Чадуик стана първата британка, печелила Британски GT шампионат и миналата година се превърна в първата жена, която печели кръг от Формула 3.

26-годишната Пауъл е първата жена, която спечели шампионат на Формула Рено и спечели точки в GP3 – сега подвизаваща се под името Формула 3.

От останалите състезателки, 25-годишната италианка Вики Пирия също има стартове във Формула 3, както и 24-годишната холандка Бейтске Визер, която бе член на младежкия отбор на Ред Бул през 2013. Предсезонните тестове ще се проведат на пистата „Лаузицринг“ в Германия от 14-16 април.

Ето и всички финалистки и резерви:

Финалистки: Джейми Чадуик (Великобритания), Сейбър Брук (САЩ), Марта Гарсия (Испания), Мегън Джилкс (Канада), Есми Хоуки (Великобритания), Джесика Хоукинс (Великобритания), Шей Холбрук (САЩ), Ема Кимилайнен (Финландия), Мики Кояма (Япония), Сара Мур (Великобритания), Тасмин Пепър (Южна Африка), Вики Пирия (Италия), Алис Пауъл (Великобритания), Гозия Рдест (Полша), Наоми Шиф (Белгия), Бейтске Висер (Холандия), Фабиен Волвенд (Лихтенщайн), Кейтлин Ууд (Австралия)

Резерви: Сара Бови (Белгия), Вивиен Кешели (Унгария), Стефани Кокс (Холандия), Франческа Линоси (Италия).