По случай 5-я си рожден ден най-голямата закрита картинг писта на Балканите ще изненада своите посетители с ново трасе. Екипът на София Картинг Ринг подготви нови високоскоростни емоции за всички фенове на моторните спортове, като новата конфигурация е достъпна от началото на този месец.

Всеки ще има възможност да тества своите способности, като от старта до финала ще трябва да се преодолеят 646 метра дължина, с 18 завоя.

На състезателното трасе се проведе и картинг състезание за журналисти, което предложи доста емоции на отразяващите моторните спортове, и в частност картинга.

Човекът на GONG.BG в надпреварата Николай Пашкуров съумя да финишира на 3-ата позиция и спечели бронзов медал като най-доброто му време беше 54.489 секунди. Първата позиция зае Димитър Пунев с най-добра обиколка от 52.875 секунди, а втори се нареди Димитър Пешев с 53.770 секунди. Петицата се затвори от Асен Стоянов и Павел Кършев.