Трудно първо състезание във Формула 3 записа българският пилот Никола Цолов на пистата „Сахир” в Бахрейн. Българинът стартира от 16-а позиция, но беше наказан в началото на състезанието заради грешка на тима му ART Grand Prix – един от механиците на отбора остана до колата на Никола непосредствено до началото на загряващата обиколка, което му донесе 10 секунди престой в бокса.

Преди наказанието Никола си проби път до 13-то място, като пред колоната излезе кола на сигурността заради инцидент.

При рестарта Цолов беше избутан извън трасето от Зак О’Съливан и при инцидента се отчупи част от предното крило на колата на българина, което означаваше задължително посещение в бокса. Това стана при втората кола на сигурността, като Никола се върна след 20-ото място, а после трябваше пак да спира, за да изтърпи наказанието си.

На финала Никола завърши 26-и, а утре от 10:50 часа българско време е основното състезание от първия кръг във Формула 3, в което Цолов ще стартира 16-и.