FT .

1 : 0

• 66’ Емил Форсберг
  • КРАЙ НА МАЧА - 1:0 ЗА ШВЕЦИЯ. След фаула, който бе спасен от Зомер, Скомина свири края на мача. Четвъртфинал за скандинавците.

90+8'
  • Червен картон за Ланг, който повали откъсналия се Олсон малко пред пеналта.

90+6'
  • Сеферович с глава разтревожи вратаря на Швеция Олсен, но той реагира и улови.

90+2'
  • В последните минути Телин смени Берг в шведския тим.

90+1'
  • Натискът на Швейцария става все по-силен и по-силен.

87'
  • Крафт смени Лустиг в състава на Швеция.

83'
  • Форсберг излезе Олсон влезе в шведския отбор.

82'
  • Швейцарците очаквано натиснаха и обсадиха наказателното поле на Швеция. Шведите избиха пред голлинията си след центриране от корнер.

80'
  • Емболо смени Джемаили в тима на Швейцария.

74'
  • Сеферович смени Цубер.

73'
  • Два поредни корнера за Швейцария.

72'
  • Гранит Джака получи жълт картон.

68'
  • ГОЛ ЗА ШВЕЦИЯ - 1:0. Емил Форсберг си намести добре топката пред наказателното поле и стреля, топката рикошира от крака на Аканджи и влезе в мрежата.

66'
  • Нов фаул на Бехрами, този път на границата на пеналта събаря Форсберг. Опасен фаул за Швеция предстои. Нищо обаче при изпълнението на Форсберг.

64'
  • Жълт картон за Валон Бехрами, който го вади от евентуалния четвъртфинал за Швейцария.

62'
  • Три поредни корнера за швейцарците.

53'
  • Напрежение първо пред швейцарската, а после пред шведската врата, но резултатът остава 0:0.

51'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ - 0:0.

45+1'
  • Лустиг центрира отдясно право на крака на Екдал, който от въздуха изпрати топката от отлична позиция над вратата на Швейцария.

41'
  • Форсберг с помощта на стената от фаул за малко да намери вратата на Швейцария, но топката все пак излезе в корнер.