• Муриел не бърка - 3:2 за Колумбия при дузпите!

• Рашфорд е точен - 2:2 при дузпите!

• Хари Кейн е точен при първата дузпа за Англия

• Край на продълженията! Следва изпълнение на дузпи

120+2'
  • КРАЙ НА МАЧА! Англия триумфира в Москва над Колумбия след изпълнение на дузпи с 4:5. В следващата фаза англичаните се изправят срещу Швеция в четвъртфинална схватка на Мондиал 2018

120'
  • Фалкао бе точен при първата дузпа

• Пекерман също прибягва до четвъртата смяна - Сантяго Ариас напуска, за да влезе Кристиан Сапата

116'
  • След корнера Дайър бе оставен непокрит, но ударът на футболиста на Тотнъм бе изпратен високо над гредата

115'
  • Лингард пропиля пореден шанс за англичаните. Кейн му подаде отдясно, но Лингард прояви небрежност и кълбото бе изчистено в корнер

114'
  • Англия се възползва от правото на четвърта смяна в продълженията. Кайл Уокър напусна контузен, а на негово място влезе Маркъс Рашфорд

113'
  • Много добър шанс за Англия! Хендерсън пусна добре зад защитата към Дани Роуз, който бе на скорост и стреля с левия крак. Ударът му преодоля Оспина, но мина на сантиметри край левия страничен стълб на Колумбия

112'
  • Джейми Варди отправи удар с глава, но той мина над гредата

108'
  • Варди се бе вклинил хитро между централните бранители на Колумбия. Лингард стреля и се получи рикошет, а топката попадна във Варди. Нападателят стреля отблизо, но Оспина улови, но страничния съдия маркира засада

106'
  • Край на първото продължение! Равенството 1:1 се запазва между двата отбора

105+2'
  • Начало на второто продължение!

105'
  • Йоан Мохика центрира умело с левия крак отляво и намери Фалка, който бе изпуснат от Магуайър. Ел Тигре насочи слабо топката и тя отиде в аут

104'
  • Последна смяна и за Гарет Саутгейт - Дани Роуз влиза на мястото на Ашли Йънг

102'
  • Йери Мина пак не бе пазен добре след ъглов удар. Куадрадо центрира, но този път ударът на Мина с глава прелетя встрани

102'
  • Англия щеше да стане за срам, но съдията Гейгер спаси англичаните от гол. Джордан Пикфорд излезе да изчисти една топка зад тъчлинията, а англичаните трябваше да изпълнят странично хвърляне. Магуайър не внимаваше при подновяването на играта от Ашли Йънг, а Колумбия открадна топката и отбеляза, но Гейгер отмени гола, тъй като е имало две топките на терена.

97'
  • Йоан Мохика центрира опасно от крилото към Фалкао, но Пикфорд прибра топката в обятията си преди Ел Тигре да я прати в мрежата му

96'

95'
  • Край на второто полувреме на Колумбия - Англия. Мачът влиза в продължения

90+6'
  • ГООООООЛ за Колумбия! Йери Мина е героят за "лос кафетерос" - защитникът бе точен от корнер в добавеното време и почти сигурно праща мача в продължения!

90+3'
  • Какво спасяване на Пикфорд! Урибе стреля от дистанция, а Пикфорд с върха на пръстите изчисти в корнер

90+3'
  • Старт на първото продължение между Колумбия и Англия

90'
  • Пет минути добавено време

90'
  • Последна смяна за Хосе Пекерман - Луис Муриел влиза, за да излезе Хуан Кинтеро

88'
  • Рахийм Стърлинг напуска, за да влезе Джейми Варди в заключителните минути за Англия

88'
  • Фалкао стреля много слабо от дъгата на наказателното поле, но много слабо и Джордан Пикфорд улови

87'
  • Каква грешка на Кайл Уокър! Бранителят на Ман Сити бе гонен от Карлос Бака и нападателят му открадна топката, за да останат трима на двама срещу английската защита. Бака пусна към Куадрадо, който спря много слабо топката и я прати високо над английската греда

81'
  • Първа смяна на Гарет Саутгейт - Деле Али отстъпва мястото си, за да влезе Ерик Дайър

81'
  • Матеус Урибе заменя Карлос Санчес

79'
  • Колумбия се втурна в търсене на изравнителния гол, но Англия направи брилянта контраатака. Рахийм Стърлинг пое отляво и проби към центъра. Халфът пусна към Джеси Лингард, който се засуети и реши да пада за дузпа, но такава нямаше

77'
  • Хари Магуайър стреля с глава след ъглов удар, но топката балонно премина над гредата

73'
  • Джеси Лингард получава жълт картон

69'
  • Ашли Йънг получава медицинска помощ, след като се опита да центрира, но кракът му бе париран много лошо

67'
  • Бака натисна в гръб Джон Стоунс, а Гейгер му показа жълт картон

64'
  • Фалка със сериозни протести срещу Гейгер, а американецът му показа жълт картон

63'
  • Голям пропуск за Англия!! Деле Али бе изведеен от Хари Кейн на втора греда, но ударът на Али премина над гредата на Оспина

63'
  • Първа смяна за Колумбия - Карлос Бака влиза, за да излезе Джеферсон Лерма

62'
  • ГОООООООЛ ЗА АНГЛИЯ! Хари Кейн бе повече от категоричен зад бялата точка и със силен удар в средата, пращайки Оспина вдясно откри за "трите лъва" - 0:1!

57'
  • Джордан Хендерсън е с жълт картон, след като удари с глава футболист на Колумбия

56'
  • ДУЗПА ЗА АНГЛИЯ! Цинично задържане на Карлос Санчес срещу Хари Кейн в наказателното поле и Марк Гайгер посочи бялата точка и декорира Санчес с жълт картон

54'
  • Санчес отърва Колумбия от сигурен гол. Ашли Йънг достави топката много добре от фаул, а Давинсон Санчес изби в последния момент, току преди Хари Магуайър да добави с глава

53'
  • Сантяго Ариас атакува в гръба Хари Кейн и получи заслужен жълт картон

52'
  • С няколко паса по земя Англия разсече полузащитата на Колумбия и премина в атакуващи действия. Деле Али овладя пред дъгата, но бе буквално прегазен от Дависон Санчес, и атаката на англичаните утихна

50'
  • Край на първото полувреме на мача

45+4'
  • Пропуск за Англия! Трипиър достави много добро центриране в наказателното поле, а топката бе избита слабо. Лингард стигна до нея, но с много нескопосан изстрел я прати над гредата на Оспина

45+3'
  • Кинтеро стреля от дистанция, но Пикфорд улови без проблеми

45+2'
  • Три минути добавено време

45+1'
  • Начало на второто полувреме между Колумбия и Англия

45'
  • Хари Кейн стреля без подготовка от трудна ситуация, но топката излетя в аут

44'
  • Киърън Трипиър стреля много опасно от свободния удар, но топката прелетя край дясната греда на Давид Оспина

41'
  • Уилмар Бариос получава жълт картон за удара си срещу Хендерсън

41'
  • Англичаните са в готовност да изпълнят опасен фаул, но при подредбата на стената Бариос удари глава на Джордан Хендерсън. Съдията Гайгер бе информиран за това деяние

41'
  • Кинтеро опита много амбициозен изстрел от левия диагонал, но топката почти прехвърли "Откритие Арена".

21'
  • Първа голяма възможност в срещата! Англия проби постепенно защитния блок на Колумбия отляво. Лингард подаде на връхлитащия Трипиър, който центрира добре към Кейн, но нападателят от малък ъгъл не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

16'
  • Англия изгледа по-доминиращият тим от двата, но сериозни опасности пред Давид Оспина няма. Англичаните стигнаха до няколко корнера, но не се случи нищо интересно след тях

11'
  • Равностойни първи пет минути в Москва. Стърлинг бе изведен добре по левия фланг, но Йери Мина извърши нарушение срещу фланговия футболист. При свободния удар Оспина изчисти напред топката.