• 74’ Маруан Фелаини
  • 90+4’ Насер Шадли
  • 48’ Генки Харагучи
  • 52’ Такаши Инуи
  • КРАЙ НА НЕВЕРОЯТНИЯ МАЧ - 3:2 ЗА БЕЛГИЯ СРЕЩУ ЯПОНИЯ. "Червените дяволи" ще играят с Бразилия на четвъртфиналите.

90+5'
  • ГОЛ ЗА БЕЛГИЯ - 3:2!!! В последната секунда контра за Белгия след корнер за Япония, бърза контра Мюниер пусна към Лукаку, той прескочи топката и Насер Шадли вкара решителен гол.

90+4'
  • Отличен удар на Хонда от фаул, Куртоа изби в корнер не без усилия.

90+3'
  • Витсел за малко да си вкара автогол, топката бе избита от Куртоа в корнер.

90'
  • Два поредни удара с глава - на Шадли и Лукаку, но Кавашима спаси и двата.

85'
  • Хонда излезе на стрелкова позиция, но Компани изби в корнер.

83'
  • Харагучи напусна, Хонда го смени.

81'
  • Шибасаки излиза, на неговото място влиза Ямагучи

81'
  • ГОЛ ЗА БЕЛГИЯ - 2:2. Еден Азар центрира и Фелаини с глава показа какво може, Белгия наваска два гола изоставане.

74'
  • Де Бройне шутира, две японски камикадзета се хвърлиха на шпагати и избиха в корнер.

72'
  • ГОЛ ЗА БЕЛГИЯ - 1:2. След продължително задържане на топката в наказателното поле на Япония, Ян Вертонген с параболичен удар с глава намери ъгъла и върна белгийските надежди.

69'
  • Йошида успя да парира удар на Лукаку, точно навреме.

68'
  • Шадли смени Караско в тима на Белгия.

65'
  • Фелаини смени Мертенс в състава на Белгия.

65'
  • Отново отлична атака по десния фланг за Белгия, но не бе завършена с голов удар.

64'
  • Голям пропуск с глава направи Ромелу Лукаку - отблизо изпрати топката встрани.

62'
  • ГОЛ ЗА ЯПОНИЯ - 0:2. Такаши Инууи с удар от над 20 метра вкара и втори гол за азиатците. Сензацията се пече.

52'
  • Еден Азар от точката на дузпата намери левия стълб на японската врата.

49'
  • ГОЛ ЗА ЯПОНИЯ - 0:1 Контра за Япония Харагучи леко се поколеба, но после шутира точно в десния долен ъгъл на белгийската врата.

48'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ - 0:0 МЕЖДУ БЕЛГИЯ И ЯПОНИЯ

45+1'
  • Куртоа бе на път да направи чутовна глупост, след като не успя да улови една съвсем лека топка, но след това все пак я хвана, преди да премине тотално не само между краката му, но и голлинията.

44'
  • Жълт картон за Шибасаки

39'
  • Удар на Азар бе блокиран, след него пробва и Витсел, но над вратата на Япония.

36'
  • Кагава създаде напрежение пред вратата на Белгия, след центриране ударът на Нагатомо с глава изпрати топката в ръцете на Куртоа.

31'
  • Компани за малко не успя да отклони топката във вратата на Япония.

27'
  • Натискът на Белгия се усилва все повече.

26'
  • Топката достигна до краката на Ромелу Лукаку, Йошида се опита д а му попречи и успя да го спре да не отправи удар отблизо.

25'
  • Постепенно белгийците започват да взимат превес в играта.

20'
  • Белгийците стигнаха до два поредни корнера пред японската врата. Не се стигна обаче до голово положение след тях.

17'
  • Добро начало на японците, засега без опасности пред двете врати.

7'
  • Първият удар в мача е на Шинджи Кагава, топката премина покрай вратата на белгийците.