• 35’ Душан Влахович
  • 20’ Джердан Шакири
  • 44’ Брийл Емболо
  • 48’ Ремо Фройлер
  • Край на мача! Победа за Швейцария над Сърбия с 3:2 и по този начин ще играе с Португалия на 1/8-финалите!

90+11'
  • Жълтия цвят видя и самият Миленкович за сблъсъка с Джака.

90+5'
  • Жълт картон за Гранит Джака, който влезе в словесен и физически спор с Никола Миленкович.

90+5'
  • Седем минути добавено време на мача.

90+1'
  • Шанс за Швейцария! Резервата Кристиан Фаснахт беше чудесно изведен отляво в наказателното поле и стреля, но вратарят Миилинкович-Савич излезе бързо, скъси дистанцията и блокира удара.

89'
  • Кристиан Фаснахт замени Рубен Варгас в отбора на Швейцария.

83'
  • Удар! Аканджи пробва директен изстрел пред наказателното поле от пряк свободен удар, като завъртя топката покрай стената, но и покрай вратата.

82'
  • Жълт картон и за съотборника му Александър Митрович.

82'
  • Официално предупреждение и за Наменя Гудел от тима на Сърбия.

81'
  • Филип Джуричич пък влезе на мястото на капитана Душан Тадич.

78'
  • Нови промени за западните ни съседи – Неманя Радонич се появи на мястото Андрия Живкович.

78'
  • Денис Закария пък смени Джердан Шакири.

69'

69'
  • Две промени и за Швейцария – Едимилсон Фернандеш замени Джибрил Соу.

68'
  • Нова смяна за Сърбия – Сергей Милинкович-Савич отстъпи мястото си на Наменя Максимович.

67'
  • Претенции за дузпа! Митрович падна в наказателното поле на Швейцария след съприкосновение с Фабиан Шер, но главният съдия не отсъди наказателен удар. Това не се хареса на резервната скамейка на Сърбия, където страстите се нажежиха и трябваше да бъдат успокоявани с жълти картони. Системата ВАР също потвърди решението, че наказатален удар няма да бъде отсъден.

65'
  • Удар! Филип Костич центрира отляво в наказателното поле, а на далечната греда Лука Йович достигна до топката и на свой ред я върна обратно в опасна зона пред вратата, където Тадич стреля, но над вратата на Кобел.

61'
  • Шанс за Швейцария! Емболо не успя да засече точно топката от около пет-шест метра пред вратата, но повторенията показаха, че нападателят е бил в положение на засада и дори да имаше гол, то той нямаше да бъде зачетен.

57'
  • Жълт картон за Страхиня Павлоович от състава на балканския тим.

56'
  • Втората смяна – Лука Йович се появи на мястото на Душан Влахович.

55'
  • Двойна смяна за Сърбия – Неманя Гудел замени Милош Велкович.

55'
  • ГОООЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! Ремо Фройлер носи нов пълен обрат! Емболо се пребори за топката отдясно в наказателното поле, след което подаде за Шакири, който центрира в наказателното поле, а там Рубен Варгас отклони технично с пета към точката за дузпа, където Фройлер разстреля Милинкович-Савич за 2:3.

48'
  • Първи жълт картон за играч на сърбите – той бе Сергей Милинкович-Савич.

47'
  • Начало на втората част!

46'
  • Край на първото полувреме!

45+4'
  • Три минути добавено време на първата част.

45+1'
  • ГОООЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! Бреел Емболо донесе равенството! „Кръстоносците“ организираха чудесна атака, която премина през Шакири и Соу пред наказателното поле, а след това Силван Видмер бе намерен на отляво в пеналтерията и центрира ниско към далечната греда, където Емболо беше оставен съвсем сам и без проблеми засече и изравни – 2:2.

44'
  • ГОООЛ ЗА СЪРБИЯ! Душан Влахович донесе пълен обрат! Шакири сбърка фатално с паса си назад в своята половина, което доведе до контраатака на сърбите. Топката се озова в Тадич, който опита да подаде да подаде за Влахович, играч на Швейцария пресече, но топката все пак се озова в нападателя на Ювентус, който с премерен удар по тревата отбеляза в долния ляв ъгъл на Кобел – 2:1.

35'
  • Още един жълт картон за играч на швейцарците – получи го Рубен Варгас.

34'
  • Шанс за Швейцария! Шакири беше изведен отдясно в наказателното поле с прекрасен дълъг пас от страна на Родригес, а ветеранът стреля с външен фалц с левия крак в близкия ъгъл, но топката се оплете от външната страна на мрежата.

30'
  • ГОООЛ ЗА СЪРБИЯ! Александър Митрович бързо изравни резултата! ​Балканците откраднаха топката на центъра, а капитанът Тадич напредна на скорост отляво и центрира в наказателното поле, където Мануел Аканджи остана далеч от Митрович, който с прекрасен удар с глава прати топката в левия ъгъл на Кобел за 1:1.

26'
  • Удар! Джака получи пред  дъгата на наказателното поле и шутира точно с левия крак по тревата, но право във вратаря на Сърбия.

22'
  • ГОООЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! Джердан Шакири откри резултата! Рикардо Родригес напредна отлично на скорост отляво, влезе в наказателното поле и центрира към далечната греда, където Страхиня Павлович не успя да изчисти добре. Топката се озова в Джибрил Соу, който подаде за Шакири отдясно в пеналтерията, а футболистът на Чикаго Файър шутира моментално с левия крак и отбеляза в долния ляв ъгъл на Милинкович-Савич – 0:1.

20'
  • Първо официално предупреждение в мача. То бе за Силван Видмер от тима на Швейцария.

15'
  • ГРЕДА ЗА СЪРБИЯ! Душан Тадич намери отлично Андрия Живкович пред наказателното поле, който отправи силен удар по диагонала, но топката се отби от дясната греда на Кобел. След това кълбото попадна в Душан Влахович, който обаче не беше готов и не успя да нанесе добър удар и вратарят улови.

10'
  • Възможност и за Сърбия! Никола Миленкович засече с глава центриране от ъглов удар от границата на вратарското поле, но покрай дясната греда на вратаря Грегор Кобел.

5'
  • КАКЪВ ШАНС ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! Още преди са изтекли и 30 секунди от срещата „кръстоносците“ можеха да поведат! След блокиран удар на гранит Джака топката се озова в Бреел Емболо пред границата на вратарското поле, който опита да стреля, но вратарят Ваня Милнкович-Савич скъси дистанцията и спаси. Кълбото обаче се върна в Джака, който шутира отново, но пак стражът на сърбите направи спасяване.